sobota, 29 listopada 2014

PROJEKT DOMU MOICH MARZEŃ

Wreszcie znalazłam projekt domu, który zdecydowanie jest na moje możliwości i odpowiada idealnie moim potrzebom. Jest to projekt domu Maja z portalu extradom.pl. Ma powierzchnię 75m kwadratowych, co dla moich potrzeb zdaje się być w sam raz. Ma świetne połączenie między pomieszczeniami. Z kuchni jest wyjście zarówno do salonu z jadalnią, jak i do przedpokoju, gdzie na wprost jest mniejsza łazienka z wc. Uważam to za doskonałe rozwiązanie, gdy taka mała, częściowo gospodarcza łazienka jest blisko kuchni i nie trzeba do niej daleko chodzić. Bo jednak kobieta spędza w kuchni sporo czasu i bieganie do wc na drugi koniec domu jest naprawdę męczące. Pokój dzienny jest stosunkowo nieduży, więc przytulny, a ja lepiej się czuję w przytulnych pomieszczeniach. W pokoju dziennym jest kominek, który ma wspólny komin z grillem na tarasie, co też jest dobrym rozwiązaniem. Przez okno w kuchni można podawać rzeczy bezpośrednio na taras, zamiast biegać dookoła przez pokój. No i część nocna jest oddzielona od dziennej, co na pewno jest atutem dla każdego, ale nie trzeba do niej biegać po schodach, a to duży plus dla mnie.

projekt domu maja


Jednak to, co przede wszystkim przyciągnęło moją uwagę, to wygląd z zewnątrz. Uwielbiam połączenie białego tynku z drewnem, a dom ma częściowo szalowanie drewnem i drewniane wykończenia dachu nad tarasem. Wspaniałe jest to, że dach jest wysunięty nad taras, dzięki czemu nie trzeba w czasie deszczu przenosić rzeczy do domu i można meble ogrodowe trzymać na nim przez całe lato na okrągło. Dom jest nowoczesny, ale ma tradycyjną bryłę z dużym spadzistym dachem. Wrażenie nowoczesności jest uzyskane przez prostotę i mało ozdobników.

Wszystko w nim jest idealne i ładne. Jedyne, co może przeszkadzać, to brak oryginalności. Zatem będę musiała wybrać między wygodą, bo jest on najwygodniejszy ze wszystkich, a potrzebą wyróżniania się w tłumie J.

projekt domu maja

projekt domu maja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...