sobota, 20 grudnia 2014

JEDNAK JESZCZE JEDEN PROJEKT DOMU

Ech, niby już wybrałam sobie projekt dla mnie, ale jeszcze wpadł mi w oko jeden, bo prosty, a do tego jego realizacja jest bardzo tania. No bo umówmy się, że 102tys. zł za wybudowanie domu to naprawdę mało. A koszty się dla mnie jak dla każdego liczą, zwłaszcza, że mam mieszkać w tym domu sama. Chodzi o projekt domu Promyk z tej samej strony co poprzednie. Domek bardzo prosty, wręcz ascetyczny, ale przez to właśnie niedrogi. Podoba mi się, że jest wykończony drewnem, ma okiennice, które sprawiają, że dom wygląda jak domek z bajki. Uroku dodaje mu daszek nad drzwiami wejściowymi. No i spełnia wszelkie moje wymagania, jest oszczędny w budowie i w użytkowaniu, ma dobrze rozplanowane wnętrze i pomieszczenie gospodarcze. Ma też garaż, który nie jest mi potrzebny, ale mogę zrobić w nim pracownię. Ma też idealny dach do założenia solarów, a mnie się marzy własna domowa elektrownia słoneczna, a na tym dachu miałaby ona idealne miejsce. Byłabym całkowicie samowystarczalnaJ.

projekt domu


Żeby było śmiesznie to dom został zaprojektowany jako dom całoroczny lub letniskowy. W wersji całorocznej jest po prostu lepiej docieplony. Więc będę mogła czuć się jak na wakacjach przez cały rok!

projekt domu

Wnętrze jest skomponowane bardzo prosto. Część sypialna jest w części środkowej i wraz z łazienką stanowi osobną część parteru. Salon z kuchnią, jadalnią i WC stanowi jedną boczną część. A druga boczna część to garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Jedynym felerem może być to, że do WC wchodzi się z holu, który właściwie jest już częścią salonu. To przydałoby się zmienić i np. zrobić wejście od strony przedsionka lub przedłużyć ściankę w kuchni tak, aby zasłaniała wejście do WC. Ta druga opcja byłaby niezła, bo dałaby więcej miejsca na szafki w kuchni oraz na dodatkową szafę od strony holu.

projekt domu


6 komentarzy:

 1. Z zewnątrz dom wygląda ślicznie, w środku też jest fajnie zagospodarowana przestrzeń. Salon z kominkiem i tarasem bardzo mi się podoba. A piwnica też jest ? http://okna-okiennice.eu

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny i przemyślany projekt. Chciała bym mieszkać w takim domu. Lecz bym dodała piwnicę. nomal.waw.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładny dom, jak dla mnie dobrze, że nie ma piwnicy, bo taki dom jest łatwiej ogrzać i nie pojawia się w nim nadmierna wilgoć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo urokliwy domek. Nie za duży, nie za mały, ma nawet okiennice :) Dla nowej rodzinki jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...