poniedziałek, 15 grudnia 2014

KOLEJNY PROJEKT DOMU DO MOJEJ KOLEKCJI

Muszę jeszcze napisać o kolejnym projekcie domu. Co prawda wątpię, czy się na taki dom zdecyduję, ze względu na jego wielkość, bo jest to dom dla większej rodziny, a nie samotnej osoby, ale jest tak piękny i tak mnie zachwycił, że nie sposób go ominąć w moich dywagacjach na temat domów. Jest to projekt domu LK&618 KRJ1602. Szkoda, że nie ma jakiejś ładnej nazwy, jak inne domy, na przykład „lata dwudzieste, lata trzydzieste” albo „pałacyk małej księżniczki”.


projekt domu

Zachwycił mnie, bo wygląda jak mały pałacyk czy rezydencja z lat międzywojennych. Uwielbiam takie dachy, nie wiem jak się nazywają, ale są urzekające. I dają możliwość stworzenia na poddaszu oryginalnych pomieszczeń. Dom jest połączony korytarzem w dwustanowiskowym garażem, a na piętrze garażu zaprojektowano siłownię. W mojej wizji byłaby tam pracownia. Pomieszczenie jest duże, ponad 30 metrów i zmieściłabym tam i pracownię malarską i pracownię rzemiosła artystycznego, czyli w moim przypadku szycia patchworków. Jest to doskonałe rozwiązanie, bo pracę wreszcie miałabym osobno, wychodziłabym do pracy do innego budynku, a równocześnie byłabym w domu :). 

projekt domu
rzut parteru

Dom wraz z garażem i korytarzem tworzą dziedziniec przed domem obramowany z pozostałych stron pięknie skomponowanym murem z bramą wjazdową w tym samym stylu co dom. Całość jest w pięknych bladoszarych i białych kolorach, z ciemnoszarym dachem. Wszystko razem sprawia wrażenie elegancji w staroświeckim stylu.

projekt domu


Również rozkład pomieszczeń jest wygodny. Obok kuchni spiżarnia, moje marzenie od dawien dawna. Miałabym w niej półki z przetworami i wszelkimi zapasami. Dom jest wyjątkowo duży, ma pięć pokoi sypialnych, jeden z nich na parterze, reszta na poddaszu. Zastanawiałam się nawet nad tym, czy by nie zbudować sobie takiego domu, ale bez zagospodarowywania poddasza, bo dla mnie zupełnie wystarczyłby mi parter. No ale z drugiej strony budowa dużego domu jest kosztowniejsza. I nie mam nawet jednego samochodu, a tu jest miejsce na dwa :). 

projekt domu
rzut poddasza

2 komentarze:

  1. Akurat przy tym projekcie jestem na nie. Nie widzę sensu tego połączenia garażu z mieszkaniem, dachówka strasznie mi nie pasuje, a i rozkład mógłby by być lepszy. Widać, że to dom dla aspirującego prezesa, dla którego biurka gabinetowe są ważniejsze od wszystkiego innego. Średnie to!

    OdpowiedzUsuń
  2. To dach mansardowy

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...