wtorek, 23 września 2014

JESZCZE RAZ POKÓJ ANI I KAROLA

Ania cały czas myśli nad ostatecznym wykończeniem pokoju, efektem czego jest zarys świata na skośnej ścianie nad łóżkiem.
Ania i Karol są z natury podróżnikami i koniecznie chcieli mieć nad łóżkiem mapę świata. W internecie Ania znalazła naklejki na ścianę z konturem mapy, ale żal się jej zrobiło dwustu polskich złotych i wymyśliła jak zrobić to za darmo.
Praca nad tym trwała trzy dni. Jeden dzień trwały poszukiwania odpowiedniej mapy w stosownej rozdzielczości i pedantyczna praca nad usuwaniem w gimpie i excelu niepotrzebnych elementów w rodzaju siatki geograficznej, małych wysp i innych drobiazgów. Drugi dzień trwało drukowanie mapy na osiemdziesięciu kartkach, z czego dwadzieścia było po prostu pustych, a następnie składanie ich w jedną całość na podłodze na dwóch sklejonych arkuszach bristolu z rolki i wycinanie nożem do tapet konturu. Trzeciego dnia zostało już tylko przyklejenie szablonu do ściany taśmą przylepną dwustronną i pomalowanie farbą.
Teraz Karol nie może czytać książek ( aktualnie Kapuścińskiego ), bo wzrok ucieka mu na mapę i w myślach podróżuje.

mapa świata
mapa świata

mapa świata
mapa świata nad łóżkiem z narzutą w kolorach lata


Gdyby ktoś chciał skorzystać z gotowego szablonu w rozmiarze 265cm/137cm to załączam plik w excelu, w którym najwygodniej jest go drukować.
Plik do ściągnięcia tutaj mapa świata .

Powstało jeszcze kilka zmian w pokoju. Laptop zyskał nowy futerał, wyjątkowo oryginalny i dostosowany do wystroju pokoju.

oryginalny futerał na laptopa

A na ścianie zamiast mapy Rumunii zawisł obrazek z kwiatami w złotej ramie, bo kolorystycznie pasuje tylko do tego pokoju.

obraz z kwiatami

1 komentarz:

  1. Świetna sprawa z tymi zarysami kontynentów, od razu przypomina mi się firanka, którą żona zawiesiła na karniszu w pokoju syna. Był na niej nadrukowany atlas świata - super sprawa dla dzieciaka, być może przyszłego podróżnika.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...