wtorek, 26 marca 2013

WIOSENNIE MI :), CZYLI TORBY NA ZAKUPY

Jak w tytule, nie zgadzam się na zimę, w kalendarzu jest wiosna, więc ma być wiosna! Dlatego u mnie dalej motywy kwiatowe.
Tak mi jakoś przyszło do głowy na ekologię, choć z natury swojej nie lubię być zaszeregowana, więc i do zielonych nie dam się zaszufladkować, ale ... torby na zakupy plastikowe zaczynają mnie coraz bardziej drażnić.
Pamiętam jak kilka lat temu widziałam u znajomej na wsi drzewo całe oplecione workami foliowymi, koszmarny widok, od razu zaczęłam się dusić, tak jak dusiło się to drzewo. I nikt z tym nic nie robił!!! Z relacji znajomej wynikało, że to tak już długo to drzewo się męczy. A gdzie jakaś gmina i urzędnicy od ekologicznych rozwiązań? A gdzie ludzie co mieszkali obok i codziennie na to patrzyli. Zmuszają wszystkich do segregacji śmieci, a jak drzewo umiera, to nikt nie reaguje. Mam wrażenie, że ważniejsza jest pojedyncza reakcja na niszczenie przyrody niż regulacje prawne, ważniejsze uczulanie ludzi na dobro środowiska, niż unijna biurokracja.
No to się wygadałam :), a teraz do rzeczy. Naszło mnie na nowe torby na zakupy, w kwiaty, bo wiosna i z lnu naturalnego, bo jaka to torba ekologiczna z poliestru, czy innego plastiku, jak nam proponują supermarkety.
Najpierw uszyłam taką, jak mi się śniła, ale potem stwierdziłam, że ona może za duża i uszyłam drugą, mniejszą. Obie z podszewką w kropeczki i kieszonką wewnątrz.

lniana torba na zakupy

lniana torba na zakupy

lniana torba na zakupy

lniana torba na zakupy

lniana torba na zakupy

lniana torba na zakupy

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...